рус | укр
» » Розповсюджені помилки при проектуванні дитячої кімнати

Розповсюджені помилки при проектуванні дитячої кімнати

До проектування і ремонту в дитячій кімнаті варто підходити дуже серйозно. Батьки зобов'язані продумати всі етапи ремонту, від початку і до кінця. При всіх батьківських стараннях, ми часто зустрічаємося з одними і тими ж помилками коли потрібен гармонійний дизайн дитячої кімнати ще зовсім малюка, і дитини постарше.

 

 

 

 

 


 

 

 
 


Цю статтю ми присвячуємо обговоренню дитячих кімнат, що потрібно робити обов'язково, і на, що в першу чергу варто звернути увагу, а чого робити категорично не потрібно. Ваша дитина повинна повноцінно розвиватися в затишній і функціональній кімнаті, давайте ж поговоримо про те як створити таку кімнату, і про те які помилки часто допускаються при проектуванні дитячих кімнат.

 

 

 

  

  

 

Небезпечна обстановка

 

 

 

 

Часто буває, так що ми забуваємо про найважливіше, вважаючи, що це неважливі нюанси. Поговоримо про кількість і розміщення розеток, різних електричних приладів і шнурів. Неможливо виключити з дитячої кімнати розетки, і електро прилади, адже вони необхідні в будь-якому житловому приміщенні, тому краще згадати про правила безпеки, в момент монтажу та експлуатаціі.Зверніть увагу на розетки у яких вхідні отвори закриті спеціальним захисним шаром, який відкривається лише при піднесенні штепселя до розетки, існують так само пластикові заглушки. Ретельно підходьте до вибору електричних приладів для дитячої кімнати.

 

 

 


 

 

 

 

У процесі ремонту, важливо відмовитися від їдких і синтетичних сумішей які мають яскраво виражений запах, будь то клей або фарба.

 

 

 

 

Плануєте розмістити килим в дитячій, нехай це буде килим з коротким ворсом, переважно з синтетичного матеріалу, так як в такому матеріалі мала ймовірність появи комах, а так само знижений ризик алергії.

 

 

 
 

 

 

 

 

А ось стіни, підлогу і стелю, краще виконувати з натуральних еко матеріалів:

 

дерево

фарби

гіпс

художній акрил 

 

 

 

 

Для текстилю підійдуть:
бавовна

льон

шерсть

Кращий варіант для меблів звичайно ж дерево.

 

 

 
 

 

 
Освітлювальні прилади які підвішуються до стелі потрібно підвішувати якомога вище, і якнайдалі від спального місця. Настільні лампи повинні бути стійкими, і мати широку опору. Вікна краще зашторювати римськими шторами.

 

 

 
 

 

  

Нераціональне використання простору

 

 

 

 

Коли приходить час заповнення простору дитячої кімнати, дуже важливо цей самий простір використовувати раціонально. Часто буває так, що в дитячу кімнату потрапляють зовсім непотрібні речі, це може бути громіздка шафа, або комод, а так само крісла які наприклад раніше знаходилися у вітальні, а тепер батьки визначили їх місце в дитячій кімнаті. Цим речам в дитячій кімнаті не місце, вони лише крадуть дорогоцінний простір, який можна було б використати з користю для вашої дитини.

 

 

 


 

  


Заповнення простору дитячої кімнати

 

 

 
 

 

  

Вік до 3-х років

 

 

 

 

У такому віці потрібно звести до мінімуму всі непотрібні речі, із за яких можна було б спіткнутися або те, що з необережності можна було б перевернути. У кімнаті малюка до 3-х років мають знаходиться лише необхідні предмети: ліжечко, комод для дитячого одягу, стелаж або кошик для іграшок, дитячий столик і стільчик.

 

  


 

 

  

Вік від 3-х до 6-ти років

 

 

 

 

Діти в такому віці вже мають різні захоплення: танці, ліплення, малювання та інші. Кожне захоплення вимагає додаткових предметів і простору, а це значить, що потрібно більше простору для зберігання речей, але не варто забувати про вільний простір для ігор і хобі. Якщо дитяча має невелику площу, намагайтеся звести до мінімуму меблі, використовуйте полички і етажерки, які повинні розміщуватися на зручній відстані і висоті для вашої дитини.

 

 

 
 

 

  Вік від 6-ти до 12-ти років

 

 

  

У такому віці смаки і переваги можуть швидко змінюватися, варто підкреслити, що дизайн дитячої повинен бути виконаний в нейтральних тонах, адже те що було цікавим для вашої дитини вчора, сьогодні може бути абсолютно нецікавим. З часом маленький комод перетвориться на повноцінну шафу, а столик для творчості в повноцінний письмовий стіл, таким чином місце для ігор витісняється  саме собою.

 

  


 

 

  

Неправильні колірні поєднання

 

 

 У нашому житті колірне сприйняття має значну роль, адже існують кольори які впливають на наше психологічне та фізичне здоров'я, як позитивно так і негативно. За цим вибираючи колір для дитячої кімнати потрібно з особливою обережністю. Велика кількість батьків роблять одну й ту ж помилку, відкладаючи зміну шпалер або кольору кімнати на потім, не бачачи в цьому гострої необхідності, а даремно, адже діти особливо чутливо відчувають вплив кольорів.

 

 

 
 

 

 

 

Кімнату для новонародженого варто оформляти у світлих відтінках, це стосується як стін так і стелі, підлоги і навіть меблів, нехай в інтер'єрі переважають світлі і пастельні відтінки, звичайно ж кольорові акценти повинні бути присутніми, це можуть бути окремі предмети мебілі, або іграшки.

 

 

 

  

 

 

 
Оформіть одну зі стін малюнком з тваринами, або з пейзажем. Такий прийом допоможе вашому малюкові у пізнанні світу, і буде впливати на дитину тільки позитивним чином.

 

 

 

  

 

 

 По закінченню деякого часу, ваша дитина зможе самостійно підбирати кольори для особистої кімнати, в цьому радитися з дитиною просто необхідно, адже ви оформляєте кімнату саме для неї, а це значить що дитина повинна відчувати себе в ній комфортно і затишно.

 

  


 

 

 
При оформленні дитячої кімнати, виберіть певну тематику, для хлопчика підійдуть гоночні машини, або морська тематика з переважанням: синіх, червоних, зелених відтінків.

 

  


 

  


А для дівчинки підійде тематика лісової феї, або інтер'єр принцеси, переважаючі кольори в такому інтерьра: пастельні рожеві і зелені, жовті, фіолетові.

 

  


 

  

 

Недостатня кількість вільного простору

 

 

 

 

Ви напевно вже помічали скільки енергії мають діти, так ось цю енергію потрібно направляти в різні захоплення, заняття і хобі. Природно для цього потрібно мати вільний простір, в якому можна організувати зону для захоплень вашої дитини, подбайте про хороше освітлення, і зручність. Для того що б ваш малюк не займався ліпленням, пластиліном або малюванням десь у ванній або на кухні за обіднім столом.

 

 


 

 

 
Якщо кімната має невелику площу, вибирайте меблі - трансформери, яка за бажанням може перетворюватися з столу в ліжко, і навпаки. Якщо ваша дитина дошкільного віку, дізнайтесь, як правильно облаштувати зону для першокласника, і не варто економити на меблях, вони в першу чергу повинні бути якісними.

 

 

 

 


 

 

 

 

 


Створіть власними руками вігвам для дитини, це буде чудове місце для ігор, в такому курені дитина зможе сховатися від навколишнього світу і придумати свій власний, подаруйте вашій дитині свій чарівний світ, по можливості (залежно від віку) нехай ваша дитина допомагає вам у спорудження такого бунгало, це буде цікавий і корисний досвід.

 

 

 

  

 

 
Нехай всі навколишні предмети меблів в дитячій будуть невеликого, компактного розміру.Погане освітлення

 

 

 

 

 

Одна стельова люстра в дитячій - неправильне рішення, такого освітлення недостатньо. Дитяча кімната розділяється на декілька зон, як мінімум це зони: відпочинку, навчання, та ігор. Кожна зона вимагає гарного освітлення, тому правильним рішенням буде зробити освітлення по периметру.

 

 

 

 

 

Пам'ятайте від гарного освітлення залежить розвиток і фізичне здоров'я вашої дитини.

 

 

 

 

 

 

Основну люстру можна доповнити настільними лампами в навчальній зоні, і торшером біля ліжка, а так само точковим освітлення по периметру.

 

  


 

 

 Тільки від вас залежить яка атмосфера буде в кімнаті у вашої дитини, тому докладіть всіх зусиль для того що б ваша дитина розвивалася повноцінно, і любила свій власний простір.

 

 

 

Дизайн кімнат для підлітка
Барвисті ідеї для дитячої
Елементи традиційних стилів
 
Оформляємо стелю в дитячій
Проектування дитячих кімнат
Правильне освітлення дитячої

 

«Розповсюджені помилки при проектуванні дитячої кімнати»